fbpx

ATSPRAŠOME, TAČIAU ŠIUO METU PIRMOS PAGALBOS MOKYMAI SUSTABDYTI.

Sveikatos mokymas ir ugdymas

VšĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (toliau- GMPS) medikai, neatlygintinai, vykdo sveikatos mokymo ir ugdymo programą ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, studentams, įvairioms visuomenėms grupėms. Tuo siekiame ne tiktai mokyti kaip teikti pirmąją pagalbą, bet ir padėti formuotis teigiamoms sveikatos atžvilgiu elgesio nuostatoms, sveikos gyvensenos įgūdžiams. Skatiname su sveikata, jos išsaugojimu susijusių naudingų įpročių, vertybių ir elgesio formavimąsi.

Labai svarbu nuo pat vaikystės suvokti ir patirti sveikos gyvensenos privalumus, savisaugos ir atsakomybės už kitus, šalia esančius, pojūtį. Siekiame, kad kuo daugiau žmonių įgytų pirmosios pagalbos teikimo žinių ir įgūdžių, kad kiekvienas mokėtų padėti nukentėjusiam, žinotų, kaip teisingai iškviesti pagalbą ištikus nelaimei.

Pagal išankstinę registraciją:

-priimamos įvairios visuomenės grupės, kurios  gali atvykti į Kauno miesto GMP stotį ir susipažinti su GMP veikla, stebėti laikmečio reikalavimus atitinkančios dispečerinės darbą, apžiūrėti GMP automobilio medicininę įrangą, sužinoti teikiamų  medicinos paslaugų apimtį. Mokymo klasėje, naudojant treniruoklius, mokoma pradinio gaivinimo veiksmų, kaip teikti pagalbą užspringimo atveju, kaip stabdyti išorinį kraujavimą, kokių pirmosios pagalbos veiksmų imtis įtariant miokardo infarktą, insultą, kaip padėti patyrusiems įvairias traumas.

-rengiamos pirmosios pagalbos pamokėlės Kauno miesto darželiuose bei mokyklose. GMP medikai atvyksta su mokymo priemonėmis, aiškina, kaip elgtis atsitikus nelaimei, kur skambinti, į kokius dispečerio klausimus reikia aiškiai ir greitai atsakyti, kokius pirmosios pagalbos veiksmus galėtų atlikti, kol atvyks GMP medikai. Vaikai mokomi praktinių pagalbos veiksmų.

-vykdoma profesinio veiklinimo programą. Supažindiname su medicinos gydytojo, skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialisto, paramediko, paramediko- vairuotojo profesijos ypatumais.

Tikimės, kad pirmosios pagalbos žinios ir įgūdžiai stiprina saugumo jausmą, mažina žmonių pažeidžiamumą, ugdo bendruomeniškumą.  Asmenys išmokę greičiau ir teisingiau reaguoti į nelaimingus atsitikimus, gali sušvelninti jų padarinius, netgi išgelbėti savo ar kitų gyvybę.

Vykdant sveikatos mokymo ir ugdymo programą privalomosios pirmosios pagalbos pažymėjimai neišduodami. Norint gauti privalomosios pirmosios pagalbos pažymėjimą žiūrėkite nuorodą „Privalomosios pirmosios pagalbos mokymai“.

Registracija: spauskite čia

Jeigu kiltų papildomų klausimų prašome kreiptis į mokymai@greitojipagalba.lt.

Kontaktinis asmuo : Slaugos padalinio vadovas Donatas Paliulionis  8 37 452703 (kreiptis darbo dienomis, darbo valandomis)